Elektrický pohlcovač pachov

Stránka 1 z 1 - 1 položiek celkom

Cena

269270
1269270
Olimpia Splendid AuraDI720x729 800x800
€224,17 bez DPH
€269

Čistička s ionizátorom, HEPA filtrom a UV lampou, 365 m3 /hod., funkcia Sleep...

117

Elektrický pohlcovač pachov

1. Princíp fungovania:
Elektrický pohlcovač pachov pracuje na základe použitia elektronických filtrov alebo ionizátorov na odstránenie nežiaducich pachov vo vzduchu. Niektoré modely môžu obsahovať aj aktívne uhlie alebo iné materiály, ktoré absorbuje pachy.

2. Filtrovanie vzduchu:
Mnohé elektrické pachové odstraňovače používajú filtre na zachytenie a zadržanie častíc a pachov. Niektoré filtre sú navrhnuté tak, aby zachytávali nielen pevné častice, ale aj pachy a plyny.

3. Ionizácia:
Niektoré modely používajú ionizáciu vzduchu na neutralizáciu častíc a molekúl, ktoré spôsobujú pachy. Ionizátory môžu produkovať negatívne nabité ióny, ktoré sa viažu na pozitívne nabité častice, čo vedie k ich usadeniu na podložku alebo iný povrch.

4. Aktívne uhlie:
Aktívne uhlie sa často používa na absorpciu pachov. Toto uhlie má veľkú plochu s mnohými mikroskopickými pórmi, čo umožňuje efektívnu absorpciu pachov.

5. Osvieženie vzduchu:
Niektoré modely môžu byť vybavené aj funkciami na osvieženie vzduchu, keď používajú vône alebo éterické oleje na neutralizáciu pachov.

6. Dizajn a veľkosť:
Elektrické pohlcovače pachu sú k dispozícii v rôznych veľkostiach a dizajnoch. Môžete nájsť menšie prenosné jednotky vhodné pre osobné použitie alebo väčšie modely na čistenie vzduchu v priestoroch ako domácnosti, kancelárie alebo obchody.

7. Energetická spotreba:

Väčšina elektrických polhcovačov pachu pracuje na elektrický prúd, a preto je dôležité zohľadniť ich energetickú spotrebu, ak budete mať zariadenie v prevádzke dlhú dobu.

Je dôležité si uvedomiť, že účinnosť týchto zariadení môže závisieť od špecifických potrieb a podmienok miesta, v ktorom sú používané.